Tuţă: Este inutil un referendum pentru centura de sud!
Consilierul municipal PD-L Gheorghe Tuţă a declarat marţi, într-o conferinţă de presă, că referendumul propus de primarul Bistriţei, Ovidiu Creţu, prin care cetăţenii să decidă asupra variantei finale a centurii oraşului, este un demers „inutil”. Tuţă susţine că firma de consultanţă Iptana SA a considerat mereu fezabilă varianta centurii actuale, doar că primăria a insistat pentru o centură de sud. „Primarul şi-a depăşit mandatul”, este de părere consilierul democrat-liberal, care s-a pronunţat, alături de colegii săi de partid, împotriva centurii de sud, care a adunat deja peste 500 de reclamaţii la Agenţia pentru Protecţia Mediului.
- 5086 de afişări
Redacţia
E-mail:
floricadura@yahoo.com
Ştirile cele mai...
-
23/06/2026 - 16:13
-
23/06/2026 - 12:06
-
23/06/2026 - 08:18
-
22/06/2026 - 10:05
-
17/06/2026 - 11:52
-
12/06/2026 - 10:13
-
09/06/2026 - 09:56
-
17/06/2026 - 11:52
-
23/06/2026 - 12:06
-
22/06/2026 - 10:05
-
09/06/2026 - 09:56
-
12/06/2026 - 10:13
-
17/06/2026 - 11:52
-
22/06/2026 - 10:05
-
23/06/2026 - 08:18
Poemul săptămînii
Excepționala recitare a poemului eminescian de către actorul, Adrian Pintea, la fel de greu de egalat, ca și poemul!
-
3 ani 33 de săptămâni ago
-
3 ani 38 de săptămâni ago
-
4 ani 19 săptămâni ago
-
4 ani 49 de săptămâni ago
-
4 ani 50 de săptămâni ago
-
4 ani 50 de săptămâni ago
-
5 ani 3 săptămâni ago




Comentarii
Publică un comentariu nou