Centura de care avem nevoie
Vin, 30/10/2009 - 16:30
Ioan Andreica, secretar de stat în Ministerul Dezvoltării Regionale a declarat vineri într-o conferinţă de presă că şoseaua de centură a oraşului Bistriţa urmează să fie modernizată. În ce priveşte centura cu patru benzi de circulaţie, despre care vorbeşte primarul Ovidiu Creţu, şi care a inflamat deja peste 600 de localnici a căror proprietăţi sînt ameninţate cu demolarea, pentru a face loc drumului cu pricina, Andreica a făcut doar o recomandare privind distanţa la care această arteră ar trebui să fie construită, avînd în vedere dezvoltarea pe orizontală a oraşului Bistriţa.
- 5919 afişări
Redacţia
E-mail:
floricadura@yahoo.com
Ştirile cele mai...
-
23/06/2026 - 16:13
-
23/06/2026 - 12:06
-
23/06/2026 - 08:18
-
22/06/2026 - 10:05
-
17/06/2026 - 11:52
-
12/06/2026 - 10:13
-
09/06/2026 - 09:56
-
17/06/2026 - 11:52
-
23/06/2026 - 12:06
-
22/06/2026 - 10:05
-
09/06/2026 - 09:56
-
12/06/2026 - 10:13
-
17/06/2026 - 11:52
-
22/06/2026 - 10:05
-
23/06/2026 - 08:18
Poemul săptămînii
15/01/2026 - 11:10
preluare you tube.com
redactia@ziarul-bn.ro
Excepționala recitare a poemului eminescian de către actorul, Adrian Pintea, la fel de greu de egalat, ca și poemul!
-
3 ani 33 de săptămâni ago
-
3 ani 38 de săptămâni ago
-
4 ani 19 săptămâni ago
-
4 ani 49 de săptămâni ago
-
4 ani 50 de săptămâni ago
-
4 ani 50 de săptămâni ago
-
5 ani 2 săptămâni ago




Comentarii
Publică un comentariu nou