Ludovic Orban și-a anunțat demisia din grupul PNL
Ludovic Orban şi-a anunţat marţi în plen retragerea din grupul deputaţilor PNL, decizia în acest sens fiind luată încă de săptămâna trecută.
”Am cerut cuvântul pentru a informa plenul că începând de astăzi m-am dezafiliat, m-am retras din grupul PNL şi îmi voi continua activitatea ca parlamentar neafiliat”, a spus Orban în plen.
El a arătat că motivul principal al deciziei este legat de obligaţia morală pe care o are faţă de cetăţenii care au avut încredere în el şi în PNL, aceea de a-şi respecta angajamentele din campania electorală.
”Din păcate, astăzi nu am altă soluţie pentru a fi consecvent în respectarea acestor obligaţii morale faţă de cetăţeni decât de a mă despărţi, sper eu temporar, de colegii mei parlamentari. Ceea ce s-a întâmplat în ultimele 4 luni depăşeşte orice imaginaţie, atâtea acţiuni politice îndreptate împotriva intereselor Romîniei nu mi-a fost dat să văd”, a spus el.
- 2754 de afişări
Redacţia
E-mail:
floricadura@yahoo.com
Ştirile cele mai...
-
23/06/2026 - 16:13
-
23/06/2026 - 12:06
-
23/06/2026 - 08:18
-
22/06/2026 - 10:05
-
17/06/2026 - 11:52
-
25/05/2026 - 19:25
-
09/06/2026 - 09:56
-
12/06/2026 - 10:13
-
17/06/2026 - 11:52
-
22/06/2026 - 10:05
-
25/05/2026 - 19:25
-
09/06/2026 - 09:56
-
12/06/2026 - 10:13
-
17/06/2026 - 11:52
-
22/06/2026 - 10:05
Poemul săptămînii
Excepționala recitare a poemului eminescian de către actorul, Adrian Pintea, la fel de greu de egalat, ca și poemul!
-
3 ani 32 de săptămâni ago
-
3 ani 37 de săptămâni ago
-
4 ani 19 săptămâni ago
-
4 ani 49 de săptămâni ago
-
4 ani 49 de săptămâni ago
-
4 ani 50 de săptămâni ago
-
5 ani 2 săptămâni ago




Comentarii
Publică un comentariu nou