Euro 12: Italia a bătut Germania cu 2-1

preluare you tube

Italia lui Prandelli a invins fara drept de apel marea favorita Germania, calificandu-se in finala turneului (unde va intalni Spania, duminica, de la 21.45).

Masina germana a fost demontata de Mario Balotelli, cu ajutorul lui Cassano (centrare perfecta la reluarea cu capul din minutul 20) si cel al regizorului Pirlo (angajament ideal in spatele fundasilor, in minutul 36).

Germania a schimbat doi oameni la pauza, dar golul a venit tarziu: Ozil, penalty, minutul 90+2.

Seara grea pentru Germania, la capatul unui meci care contine un paradox: in minutul 5, Pirlo a scos o minge de pe linia portii, iar in minutul 12 putea fi chiar 2-0 pentru Mannschaft, cand Barzagli a fost la cativa centimetri de autogol...scrie HotNews.ro